Kanada 13 éven belül bezárja összes szénerőművét

Kanadában bezárják a széntüzelésű erőműveket 2030-ra, hogy minél gyorsabban csökkentsék az üvegházhatású gázok kibocsátását – jelentette be hétfőn Catherine McKenna környezetvédelmi miniszter.

Kanada tíz tartománya közül négyben működnek szénerőművek, ezek felelnek az észak-amerikai országban kibocsátott üvegházhatású gázok 10 százalékáért – bezárásuk egyenértékű azzal, mintha 1,3 millió autót vonnának ki a forgalomból.

A Justin Trudeau vezette liberális kanadai kormány új klímavédelmi tervében azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2050-re a 2005-ös szinthez képest 80 százalékkal csökkentse a Föld légkörének felmelegedését okozó gázok kibocsátását.

Jelenleg a Kanadában megtermelt villamos energia mintegy 80 százalékát állítják elő megújuló energiaforrások segítségével, a célok között szerepel az is, hogy ezt az arányt 90 százalékra emeljék 2030-ra. A kormány szénadó bevezetését is fontolgatja.

Catherine McKenna környezetvédelmi miniszter rámutatott, hogy a széntüzelésű erőművek bezárásának felgyorsításával Franciaország, Nagy-Britannia, Hollandia, Dánia és Ausztria példáját követi, a kanadai döntés ugyanakkor éles ellentétben áll az Egyesült Államok elnökévé megválasztott Donald Trump azon ígéretével, hogy újraéleszti az amerikai szénipart.

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »