Egyre hatékonyabb a palackvisszaváltási rendszer

Elérte a 15 milliót az automatáknál visszaváltott műanyag palackok, fémdobozok és üvegek száma a pünkösdi hosszú hétvége utáni kedden, ez csaknem 30 százalékkal több, mint az eddigi rekord – tájékoztatta a MOHU kedden az MTI-t.

A közlemény szerint csak júniusban 300 millió italcsomagolást váltottak vissza az üzletekben a MOHU-automatáknál. A legnépszerűbb visszaváltási mód változatlanul a boltban levásárolható utalvány, több mint 80 százalékban ezt kérik a vásárlók; ez akár több mint 100 milliárd forintos pluszforgalmat is jelenthetett az üzleteknek.

A boltok feladata az automaták és környezetük takarítása, tisztítása, ürítése, működtetése, ezért minden palack után kezelési díjat kapnak. Eddig több mint 18 milliárd forintot kaptak az üzletek kezelési díjként a MOHU-tól. Csak júniusban a nagyobb boltok több mint 2 milliárd forintot kerestek a kezelési díjjal – ismertették.

A közleményben felidézték: az automatizált visszaváltási rendszert az EU egyre több országában vezetik be azzal a céllal, hogy az italcsomagolások anyagát újrahasznosítsák. A MOHU visszaváltási rendszerében idén már minden hónapban átlagosan 80 százalék körüli a visszaváltás, Magyarország hamarosan eléri az EU által is támogatott 90 százalékos célt.

Kép forrása: Pixabay.com

Hozzátették, hogy becslések szerint a korábbi „tapossa laposra” rendszerben a visszaváltási arány 30 százalék körül volt, és ezeknek az italcsomagolásoknak csak 30-40 százaléka volt újrahasznosítható. Az új visszaváltási rendszerben az automatákba dobott palackok, dobozok és üvegek újrahasznosítási aránya 99,95 százalékos.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »