Jó-e most az egészségügyben dolgozók fizetése? (x)

Amikor valaki állást keres, akkor az egyik legfontosabb tényező az lesz a számára, hogy mennyi a fizetés. Vannak sikerterületek – de ide nagy a túljelentkezés, nehéz bejutni, és sokszor a munka sem olyan könnyű, mint hisszük.

Az egészségügyi állásokért viszont nem nagyon tolonganak az emberek, mert még mindig az a vélekedés, itt nem lehet sokat keresni. Pedig a net tele van jó lehetőségekkel, például a szegedallas.hu szerint van egészségügyi asszisztens állás Szeged városában egy magánrendelőben is.

Állami vagy magánszektor?

A helyzet ilyen szempontból már elgondolkodtató: lehet, hogy a magánrendelőkben jobban fizetnek? Nézzük!

Sajnos igen sokan kényszerülnek arra, hogy a várólisták miatt más módon jussanak el egy-egy szakrendelésre, és ők tapasztalják is, milyen borsos összegeket kér el némely orvos a vizsgálatért.

Így úgy tűnik, hogy ők, illetve az asszisztenseik biztosan jól keresnek, ezért sokan úgy vélik: megéri akár ilyen területen munkát nézni.

Persze az igazság azért nem pont ez, hiszen a magánorvosok jellemzően saját gépeiket használják, amelyek szintén nem két fillérbe kerültek, fizetnek a bérleti díjért, és vállalkozóként maguk után fizetik a járulékokat – így nem csoda, ha úgy tűnik, sok pénzért dolgoznak.

szegedallas.hu

Akik szívesen jelentkeznének asszisztensnek egy orvos mellé, azok döntsék el, mi számít jobban: a kiszámíthatóság vagy a magasabb fizetés? Az állami szektorban lehet, hogy kevesebb a bér, de a munkaidő-beosztás adott, és biztosítva van sok más egyéb feltétel is a gondmentes munkavégzéshez.

Megéri-e tanulni?

A jelenlegi helyzetet látva nem sok szülő dönt úgy, hogy egészségügyi szakközépiskolába íratja a gyerekét, pedig a médiában gyakran hallani arról, mennyire hiány van a területen jó szakemberekből.

Ha a jövőt nézzük, akkor az egészségügy egyre nagyobb figyelmet kap, fejlesztések várhatóak e téren, és úgy tűnik, meg fogják becsülni az orvosokat, ápolókat is. Érdemes tehát előre gondolkodni, és egy jó szakmát választani a szegmensben a gyermekünk számára.

A technikumokban a képzés 5 éves, itt szakmát és érettségit is adnak, utána pedig azonnal el lehet helyezkedni. A szakmai gyakorlatoknak hála jó eséllyel a tanulmányi idő alatt a diákok meg is találják azt az intézményt, ahová felveszik őket dolgozni.

Ha pedig valaki az orvosi egyetemet célozza meg, annak a gimnázium lehet a jó megoldás. Érdemes nyelvet tanulni, biológia vagy kémia szakkörre is járni, versenyeken részt venni, így plusz pontok szerezhetők a felvételin.

Az egészségügy fejlődik!

Aki ennek ellenére még mindig úgy gondolja, az egészségügyben nem éri meg elhelyezkedni, az nézze meg a fent említett oldal álláshirdetéseit! Nemcsak gyógyítói munkaköröket fog találni, vannak irodai munkák és szociális területhez kapcsolódó lehetőségek is, ezért az is megtekintheti a pályázati felhívásokat, aki nem szereti a vér látványát.

Nem szabad rögtön nemet mondani anélkül, hogy ismernénk a feltételeket. Lehet, hogy pont egy olyan állást fog ki valaki, amelyet rá szabtak, és még a fizetés is tökéletes.

Fizetett tartalom (x)

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »