Olcsóbb lesz a bevásárlás a nyugdíjasoknak

A kormány az olyan alapvető élelmiszerek esetében, mint a zöldségek, a gyümölcsök és a tejtermékek, az év második felétől az áfa tartalmat vissza fogja adni a nyugdíjasok számára.

Ez egy célravezető és hatékony megoldás, hiszen az áfacsökkentéssel szemben, amely a kereskedelmi láncok és a beszállítók profitját növeli, az áfavisszatérítés biztosan a nyugdíjasok zsebébe kerül.

„Az intézkedés több mint 2 millió nyugdíjas honfitársunk számára jelent célzott és érdemi segítséget” – állapította meg az NGM.

Ismertették: a nyugdíjasok nagyon egyszerűen, a boltban történő fizetéskor, egy, az azonosításhoz szükséges, erre a célra kialakított kedvezmény-kártyával vehetik igénybe a kedvezményt. Az azonosítást és a fizetést követően a nyugdíjasnak semmilyen egyéb teendője nem lesz, a visszatérítés összege ugyanis automatikusan, utalás (jogosult bankszámlájára) vagy készpénz formájában a rendszeres nyugdíjjal együtt fog megérkezni.

Az intézkedésnek köszönhetően a nyugdíjasok egy bizonyos összeghatárig az érintett alapvető élelmiszerek esetében áfamentesen, vagyis közel negyedével olcsóbban vásárolhatnak zöldséget, gyümölcsöt és tejterméket.

Kép forrása: Pixabay.com

A kormány annak érdekében, hogy még egyszerűbb legyen az igénybevétel, vizsgálja, hogy a fizikai kártya mellett elektronikusan is elérhető legyen a kedvezményre feljogosító, azonosításra alkalmas kártyakód – közölte az NGM.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »