Visszatáncolt a Volvo 2030-as céldátumától

Az immár a kínai Geely tulajdonában lévő svéd Volvo volt az első a hagyományos autógyártók között, amely teljes átállást ígért az elektromos üzemmódra – mindezt 2030-ra. 

A cég továbbra is bizakodó az átállással kapcsolatban, de miután a riválisok, köztük a Ford és a General Motors visszaléptek korábban kitűzött EV-céljaiktól, a Volvo is finomított starégiáján.

  • Kapcsolódó cikkünk:

Jim Rowan, a Volvo vezérigazgatója a változó piaci feltételeket és a töltőinfrastruktúra hiánya miatti fogyasztói aggodalmakat okolta a módosított célért.

„Még ebben az évtizedben készen fogunk állni a teljesen elektromos üzemre, a komplex átállás ugyanakkor valószínűleg még további néhány évet vesz majd igénybe” – mondta Rowan.

https://www.instagram.com/p/C_gHT2zJPus/

Forrás: FT / Instagram

 

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »