Nem zárható ki Trump az elnökválasztásból

A Legfelsőbb Bíróság egyhangú határozathozatal melltt hatályon kívül helyezte azt a coloradói bírósági döntést, amely szerint Donald Trump volt elnök a január 6-i, a Capitolium elleni támadást megelőző cselekedetei miatt nem jogosult újra indulni a választásokon – ezzel gyorsan véget is ért egy olyan ügy, amely meghatározza a 2024-es amerikai elnökválasztást.

Amellett, hogy Trump továbbra is a coloradói szavazólapon marad, a döntés valószínűleg kihatással lesz a más államokban elindított hasonlóan ügyekre is. Eddig két másik állam, Maine és Illinois követte a coloradói utat, miszerint nem kellene engedélyezni Trump indulását.

https://www.instagram.com/p/C4GM8SoN4tD/

Forrás: NBC News / Instagram

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »