Kolozsváron nyit informatikai központot a BMW

Kolozsváron nyit informatikai központot a BMW Group, ebből a célból a német autógyártó vegyesvállalatot hoz létre az NTT Data Románia informatikai céggel – írta a Ziarul Financiar a cég közleménye alapján.

A kolozsvári központban kezdetben 120 számítástechnikai szakember dolgozik majd. Az idei év végére 250-re, 2027-re pedig több ezerre nő majd létszám – közölték a vegyesvállalat alapítói.

„Az NTT Data-val egy erős partnerre támaszkodunk, amely kitűnő hálózattal rendelkezik egy dinamikus technológiai területen, lehetővé téve, hogy fokozott ütemben és célzottan további szoftver kompetenciákat fejlesszünk ki” – nyilatkozta Alexander Buresch, a BMW Group informatikai fejlesztésért felelős igazgatója.

Maria Metz, az NTT Data Románia vezérigazgatója azt mondta, hogy az együttműködés az autógyártó digitális átalakulásának támogatását tűzi ki célul. A kolozsvári informatikai központ feladata informatikai megoldások szolgáltatása lesz a termelés, a fejlesztés, a humán erőforrások, az értékesítés és a pénzügy számára.

Készül az új 5-ös kombi a BMW dingolfingi gyárában. Kép forrása: BMW Group

A BMW a második autóipari óriás, amely informatikai központot nyit Kolozsváron. Az első a Porsche volt, amely 2016-ban jelent meg az erdélyi városban. A BMW Group és az NTT Data együttműködése több mint 30 éves múltra tekint vissza.

Az NTT Data egy japán tulajdonban levő, 1967-ben alapított globális informatikai vállalat. A cég 2000-ben hozta létre romániai leányvállalatát. A NTT Data Romániának jelenleg 1100-nál több alkalmazottja van. A cég tavalyi pénzügyi év gazdálkodási adatai még nem ismertek, 2022-ben 471 millió lej (37,37 milliárd forint) árbevétel mellett 1,28 millió (101,5 millió forint) lej nyereséget ért el.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »