Egyetlen év alatt egymillió fővel nőtt Kanada lakossága

Először nőtt egymillió fővel Kanada lakossága egyetlen év alatt – idézte az ország kormányát a BBC hírportálja csütörtökön.

A kanadai statisztikai hivatal adatai alapján a lakosság létszáma 38 516 138-ról 39 566 248-ra emelkedett. 1957 óta ez a legmagasabb növekedési arány – 2,7 százalék – egyetlen év alatt.

A növekedés forrása részben az a kormányzati szándék, hogy a munkaerőhiányt bevándorlók toborzásával enyhítsék – közölte a hivatal.

Az állandó és ideiglenes bevándorlók számának növekedése „további, a lakhatással, infrastruktúrával, a közlekedéssel és egyéb lakossági szolgáltatásokkal kapcsolatos kihívásokat jelenthet az ország egyes régióiban” – írták a statisztikusok. A hivatal szerint a növekedést majdnem 96 százalékban a migráció okozza.

Justin Trudeau kanadai miniszterelnök kormánya tavaly bejelentette, hogy 2025-ig évente félmillió bevándorlót fogadnának be. A kormány konfliktusok – többek között az ukrajnai háború -, valamint a humanitárius válságok – mint a közelmúltbeli török-szíriai földrengés – sújtotta térségekből érkezőket is tárt karokkal várja.

A kormány szerint az ország népessége 26 év alatt a kétszeresére nőne, ha tartaná az éves 2,7 százalékos növekedést.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »