A tartalomszolgáltatók kezében a fél internet

Jelenleg az olyan tartalomszolgáltatók, mint a Google, a Facebook, az Amazon és a Microsoft a globális tenger alatti sávszélesség több mint felét birtokolják vagy bérbe adják. Mostanra a Google 16 olyan internetkábelt tudhat magáénak, amely a világ legnagyobb részén áthalad, míg a Facebooknak 12 olyan kábelben van részesedése, amelyek mind a Csendes-, mind az Atlanti-óceánt átszelik, a Microsoft és az Amazon pedig 5-5 ilyen kábelbe fektetett be.

https://www.instagram.com/p/CIGMjLLscfx/

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »