Írországban már nem minősül kenyérnek a Subway szendvicse

Az ír legfelsőbb bíróság friss döntése nyomán az amerikai Subway gyorsétteremlánc által kínált szendvicsekből a kenyér már nem minősül kenyérnek, mert túl sok cukrot tartalmaz. 

A döntésnek gazdasági szempontból azért van jelentősége, mert a kenyér áfamentes, de a magas cukortartalom miatt a Subway terméke az egyéb pékáruk csoportjához tartozik majd, ami viszont már áfaköteles. A Subway kenyerében egyébként az 1972-es ír áfatörvényben meghatározott, maximálisan megengedett érték ötszöröse a cukortartalom.

https://www.instagram.com/p/CFzNabcIg9L/

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »