Tovább húzódik a Lufthansa támogatási ügye

Elhalasztotta a Lufthansa felügyelő bizottsága a döntést a német állam pénzügyi mentőcsomagjáról – közölte szerdán a légitársaság, miután az Európai Bizottság néhány repülőtéri résidő feladásához kötötte a csomag támogatását, a Ryanair pedig jelezte, hogy bírósági eljárást kérne a mentőcsomag elfogadása esetén.

Rövid közleményében a frankfurti cég azt írta, az Európai Bizottság, mint az unió versenyjogi szerve néhány repülőtéri résidő feladásához kötötte a csomag támogatását, amely csökkenti a Lufthansa jelenlétét két fő gyűjtő-elosztó központjában, Münchenben és Frankfurtban. A pontos gazdasági hatásokat egyelőre nem tudták értékelni, ezért napolták el a döntést. A közleményben a Lufthansa leszögezte: a német állam csomagja az egyetlen megoldás a cég fizetőképességének fenntartására.

  • A Ryanairnek sem tetszik a mentőcsomag
A Ryanair – a legnagyobb európai fapados légitársaság – vezérigazgatója közölte, hogy az állami mentőcsomag a német légitársaság illegális támogatásának minősül. Hozzátette, hogy a Lufthansa kormányzati támogatása sokkal nehezebbé teszi más légitársaságok számára, hogy a németországi járatok piacán versenyezzenek. A vezérigazgató elmondta, hogy cége bírósághoz fordul a mentőcsomag miatt.

A kormány és a Lufthansa hétfői bejelentése szerint a német állam a koronavírus-járványban bajba került nagyvállalatok támogatására létrehozott gazdasági stabilizációs alapon (WFS) keresztül összesen 5,7 milliárd euró értékben csendestársként beszállna a vállalatba, valamint 300 millió euróért – részvényenként 2,56 euróért, azaz névértéken – 20 százalékos részesedést vásárolna a vállalatcsoportból. Emellett az állami fejlesztési bank (KfW) és más kereskedelmi bankok részvételével hároméves futamidőre 3 milliárd euró szindikált hitelkeretet nyitnak a Lufthansa számára.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Duplázza a járatok számát a Lufthansa

Nem repülnek többet a Delta 777-es gépei

Forrás: MTI / Kitekintő

Friss hírek

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »
Volvo XC60 Recharge

Erős negyedévet zárt a Volvo

A kínai Geely többségi tulajdonában lévő Volvo Cars rekordszámú, 182.687 járművet értékesített az idei első három hónapban, 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A tisztán elektromos autók aránya 21 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 18 százalékról.

Read More »