Merkel migrációs minicsúcsot hívna össze

A migrációs válság által érintett uniós országok minicsúcstalálkozóját tervezi Angela Merkel német kancellár még a soron következő, két hét múlva esedékes uniós csúcstalálkozó előtt – jelentette vasárnap a Bild című német lap.

A lap szerint Görögország, Olaszország és Ausztria vesz majd részt a megbeszélésen. Azt nem tudni, hogy Spanyolország vagy a balkáni országok valamelyike ott lesz-e a tanácskozáson.

A kancellár közös, európai megoldást szorgalmaz a migrációs válságra, ám a kormányzó konzervatív Kereszténydemokrata Unió (CDU) bajor testvérpártjának vezetője, Horst Seehofer belügyminiszter szigorú nemzeti intézkedéseket tervez, ami feszültséget okoz az unipártok között.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI/dpa

Friss hírek

Idén is díjazták a legjobb balatoni strandokat

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, a megyei strandok külön versenyében Somogyban a fonyódi Panoráma strand, Veszprémben az Alsóörsi Községi Strand, Zalában pedig a Balatongyöröki Községi Strand lett a nyertes.

Read More »