Az amerikai kormány kitoloncolná a salvadori menekülteket

Az amerikai kormány 2019 szeptemberéig  szabott határidőt az Egyesült Államokban tartózkodó, átmeneti védett státuszt élvező 200 ezer salvadori állampolgárnak az ország elhagyására vagy helyzete legalizálására. A kormányzat álláspontját a belbiztonsági minisztérium ismertette hétfőn nyilvánosságra hozott közleményében.

A közép-amerikai El Salvadorból érkezetteknek az amerikai kormányzat a 2001-es salvadori földrengéskor biztosított átmeneti védett státuszt (TPS). Az érkezők tartózkodási és munkavállalási engedélyt kaptak. A különleges engedély időtartama hétfőn járt le, és a belbiztonsági minisztérium közleménye szerint nem meghosszabbítható. A kormány 2019 szeptemberéig adott határidőt a salvadoriaknak arra, hogy hagyják el az Egyesült Államokat, vagy legalizálják helyzetüket. Amennyiben ezt nem teszik meg, kitoloncolják őket az országból.

Washington már korábban megszüntette a Haitiból és Nicaraguából érkezettek tízezreinek az átmeneti védett státuszát. A közép-amerikai országokból természeti katasztrófa elől menekülőknek adták meg ezt a különleges engedélyt.

Az Egyesült Államok elhagyásának időpontjaként megjelölt dátumot indokolva a  belbiztonsági minisztérium közleménye hangsúlyozza: a különleges védelmi státusz azért nem szűnik meg 2019. szeptember 9-e előtt, hogy az érintettek nyugodt körülmények között rendezhessék sorsukat, ahogyan a dokumentum fogalmaz: „az átmenet rendezett legyen”. A közlemény ugyanakkor leszögezi: „a 2001-be történt földrengések okozta körülmények nem állnak fenn többé… a jelenlegi TPS-státusznak véget kell vetni”.

Az említett különleges státuszt élvező salvadoriak elsöprő többsége a kaliforniai Los Angelesben, a texasi Houstonban és New Yorkban él, 10 százalékuk – a Migrációs Tanulmányok Intézetének adatai szerint – amerikai állampolgárral kötött házasságot.

Az átmeneti védett státuszt 1990-ben hozták létre, kizárólag olyan országok állampolgárainak, akiknek hazájában háborús viszonyok uralkodnak, vagy természeti katasztrófák és járványok pusztítanak. Eddig 10 országból mintegy 300 ezer embernek adták meg ezt a kivételezett státuszt, többek között nepáliaknak, dél-szudániaknak, nicaraguaiaknak, haitiaknak. A legnagyobb csoportot a salvadoriak képviselik, mintegy 200 ezer menekülttel.

A The New York Times című lap információi szerint 116 republikánus és demokrata párti törvényhozó azzal a kéréssel fordult Elaine Duke ügyvezető belbiztonsági miniszterhez, hogy a salvadoriak és a hondurasiak számára hosszabbíttassa meg az átmeneti védett státuszt, az ebben a két országban tapasztalható nehéz körülmények miatt.

Forrás: MTI

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »