Aláírták a tunéziai-olasz menekültügyi megállapodást

Az illegális migráció és az embercsempészet megfékezését, valamint a határok megerősítését szolgáló megállapodást írt alá csütörtökön Rómában Angelino Alfano olasz és Hemaisz Dzsinaui tunéziai külügyminiszter.

A megállapodást, amely alapvetően biztonsági, fejlesztési, kulturális, egészségügyi, oktatási és közlekedési együttműködésről szól, előző nap készítette elő római tárgyalásain Bédzsi Káid esz-Szebszi tunéziai elnök.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Tunéziával is egyezkedik az olasz kormány menekültügyben

Líbia nem kéri vissza a menekülteket

A csütörtöki aláírást követő sajtótájékoztatón Alfano hangsúlyozta, hogy ez a megállapodás nem az első a két ország között, hanem egy 2011 óta tartó közös küzdelem újabb állomása.

A római kormány ugyanilyen migrációs egyezményt írt alá február 2-án a nemzetközileg elismert líbiai egységkormánnyal, amelyet éppen szerdán semmisnek nyilvánított a Tobrukban működő rivális líbiai parlament.

Marco Minniti olasz belügyminiszter szerdán bejelentette, hogy a kormány fel akarja gyorsítani az illegális bevándorlók kiutasítását és szigorítani szeretné a menedékkérelmek elbírálását is.

Forrás: MTI/AFP

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »