Putyinnal is tárgyalt Basescu az Ázsia-Európa Találkozón

Rövid eszmecsere zajlott le Traian Băsescu román államfő és Vlagymir Putyin orosz elnök között Milánóban, a pénteken este véget ért Ázsia-Európa Találkozó tizedik konferenciáján.

A két politikus „a kétoldalú kapcsolatok fontosabb elemeiről tárgyalt” – idézte a Kreml szűkszavú közleményét a román sajtó. A bukaresti elnöki hivatal nem adott ki kommünikét a találkozóról.

Az Ázsia-Európa csúcson azok a globális fenyegetések szerepeltek napirenden, amelyekkel mindkét földrész kénytelen szembenézni. Ilyen például a terrorizmus és az erőszakos szélsőségesség.  Az Európai Tanács elnöke, Herman Van Rompuy szerint Európának és Ázsiának abban is együtt kell működnie, hogy a jövő év végi párizsi klímacsúcson és 2015 után a fenntartható fejlődés terén is sikerüljön kézzelfogható eredményeket felmutatni.

Mind Van Rompuy, mind José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke kitért rá, hogy az ebolajárvány is szerepelt a megbeszélések napirendjén. A portugál politikus szerint ez nem csak az érintett nyugat-afrikai országokra nehezedő gond, hanem súlyos humanitárius válsággá válhat, amelyben az egész nemzetközi közösségnek felelőssége segíteni.

Kitekintő / Maszol.ro

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »