Felállt az új kisebbségi bizottság

A következő három évben ismét a Szlovákiai Magyarok Kerekasztalának küldöttei képviselhetik a magyarokat a kormány nemzeti kisebbségi és etnikai csoportok bizottságában.

Bárdos Gyula, Masszi János, Szekeres Klaudia, Orosz Örs és Tokár Géza a pénteken lezajló választáson lett a testület tagja. „Először is javaslatot dolgozunk ki a bizottság működésének megváltoztatására” – mondta lapunk kérdésére Tokár. „Nem szeretnénk puszta jelenlétünkkel legitimizálni a bizottságot, ezért rögtön az elején konstruktív kritikát fogalmazunk meg. A bizottság nem azzal foglalkozik, amivel kellene, és kellő hatáskörei sincsenek” – szögezte le a Kerekasztal szóvivője.

Az első ülésen beterjesztik elképzeléseiket, majd a reakciók alapján eldöntik, részt vesznek-e a bizottság munkájában. A Kerekasztal küldöttei tavaly ősztől bojkottálták a bizottságot, miután a szerb küldött javaslatára megszavazták, hogy a nemzetiségek számarányától függetlenül mindegyik csak egy szavazattal rendelkezzen, így az öt magyar tagnak csupán egy voksa van. A kormányhivatal ezután módosította a tagok megválasztását is. A jelentkezőknek esszét kellett írniuk elképzeléseikről, s azt a kormányhivatal által felállított testület bírálta el. A Kerekasztal tiltakozásképpen nem indított jelölteket, csak megnevezett öt rendes és öt póttagjelöltet, akiket alkalmasnak tart a feladatra, és elküldte életrajzukat. A kormányhivatal esszé nélkül is felvette az 5+5 nevet a jelöltlistára, a választáson pedig a kisebbségi szervezetek küldöttei megválasztották őket.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »