Kövekkel hallgatózna az amerikai hadsereg

A modern haditechnika sokat fejlődött az őskor óta, ez mit sem számít az amerikai haderőnek. A fejlett elektronikus rendszerek és repülő drónok mellett köveket vetnének be a terror ellen – áll a Wired oldalán.

Az amerikai hadsereg szervezetének éves konferenciáján Washington-ban egy biztonságtechnikai cég mutatta be felszíni megfigyelő rendszerét. A rejtett, napenergiával működő szenzorok alkotta hálózat folytonos képet biztosíthatna egy adott körzetben. Egy egység mérete a kisebb kövekével vetekszik. A SPAN (Self-Powered Ad-hoc Network) névre hallgató rendszer olyan szenzorok összessége, amik beindítva élő képet közvetíthetnek, vagy egy megrongálódott hídhoz mérnököket hívhatnak. A hamis riasztásokat matematikai algoritmusokkal küszöbölték ki a tervezői.

2006-ban a brit titkosszolgálat egy hasonló „kémkövet” telepített egy moszkvai parkba, hogy egy titkosügynökével tartsa a kapcsolatot. Az oroszok ezt felfedezték, majd súlyos diplomáciai incidens lett belőle annak ellenére, hogy Nagy Britannia csak orosz propagandának akarta beállítani az ügyet.

Varga-Tóth Tamás

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »