Csehország többet kap az EU-tól, mint amennyit befizet

Mintegy 15 milliárd koronával (174 milliárd forinttal) többet kapott az első félévben az Európai Uniótól Csehország, mint amennyit a közös kasszába befizetett – közölte a prágai pénzügyminisztérium szerdán.

Ez nyolcmilliárd koronával jobb eredmény, mint a tavalyi első félévben, amikor az operatív programok ellenőrzésének hiányosságai miatt Csehországnak komoly gondot okozott lehívni a pénzt a strukturális alapokból.

Csehország az idei első félévben 25,2 milliárd koronát fizetett be a közös brüsszeli kasszába, míg onnan 40,2 milliárd koronát kapott.

Az első félévi jó eredményt alapvetően a közös mezőgazdasági alapból megszerzett 27,8 milliárd korona befolyásolta. 

Csehország 2004 májusi uniós csatlakozása óta összesen 326,4 milliárd koronát fizetett be a közös kasszába, míg az uniós alapokból 591,4 milliárd koronás támogatást kapott. 

A pénzügyminisztérium elismerte, hogy továbbra is problémák vannak a regionális fejlesztési programokkal, amelyek nem teljesítik az Európai Unió és a tárca feltételeit. Két regionális programot ezért a közeljövőben módosítanak.

mti

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »