Keményen büntetik a brókerek a kormányt

Sormintát követnek az amerikai makroadatok: tegnap a konszenzust meghaladó mutatók az néhány hétben kialakult reakciókat váltották ki a börzéken: a részvénypiacon annak örültek, hogy erősebb a gazdaság, míg a dollár esetében a kedvezőbb helyzet rontotta a pénznyomdával kapcsolatos várakozásokat, ezért tovább erősödött a zöldhasú. Az EUR/USD kurzusa lefelé kacsintgatott, de egyelőre a támaszok (50, 100 és 200 napos mozgóátlag 1,3075 környékén) gátat szabtak a süllyedésnek.

Az arany ma reggel tovább zuhant, reggel 1244 dollár környékén is járt a kurzus: itt egyszerűen elfogyott a szufla, az inflációs félelmek helyett deflációs aggodalmak vették át a stafétát a világban, ráadásul az arany áresése egyre nehezebben reklámozható sztorivá dagad.

kőolaj esetében a WTI a 92 dollártól távolodik, ez erős támasz és egyben a 200 napos mozgóátlag is itt húzódik, míg a Brent kurzusát a 100 dolláros szint tartja életben. A földgáz jegyzése ma 3,66 dollár alá süllyedt, itt húzódik a 200 napos mozgóátlag és egyben a trendcsatorna alja is.

Kínában ma reggel fellélegeztek a befektetők, miután a jegybank részben mankót nyújtott a kereskedelmi bankoknak (legalábbis a szavak szintjén). A részvénypiacot ez nem hatotta meg, ismét lefelé vette az irányt a sanghaji kompozit index.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »
Volvo XC60 Recharge

Erős negyedévet zárt a Volvo

A kínai Geely többségi tulajdonában lévő Volvo Cars rekordszámú, 182.687 járművet értékesített az idei első három hónapban, 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A tisztán elektromos autók aránya 21 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 18 százalékról.

Read More »