Hűteni akarja a kormány a gazdaságot

Kína kapcsán a csütörtök hajnalban megjelenő beszerzési index (PMI) lesz fontos, ez a várakozások szerint az előző, 49.2-es adatnál is harmatosabb lesz. A piaci felmérések szerint a tavaszi jegybanki lépések (likviditás szűkítése, gazdaság hűtése) most éreztetik igazán a hatásukat, amely a feldolgozóipari vállalatoknál is gátakat emelt. A befektetők pedig azért izgulnak, mert Kína viszi a hátán a világot, ezért ha valamelyik izma megrándul, azt más kontinenseken is megérzik a befektetők.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »