Feloszlatta magát a Mi Ukrajnánk párt

Szergej Bondarcsuk nem adja fel: a pártból már korábban kizárt egykori pártvezető újabb trükköt eszelt ki, ami a Mi Ukrajnánk párt feloszlatásával végződött. A hétvégi pártkongresszus döntése még nem végleges: az ügyben valószínűleg a kijevi Igazságügyi Minisztérium mondhatja majd ki az utolsó szót.

Március 2-án tartotta 12. kongresszusát a Mi Ukrajnánk párt, aminek tagjai úgy határoztak, hogy feloszlatják az egykor Viktor Juscsenko elnökhöz köthető politikai formációt. A tanácskozáson 289 képviselő jelent meg, akik közül 267-en szavaztak a megszűnés mellett.

A határozat szerint a politikai párt tevékenysége megszűnik, a párthoz köthető állami alkalmazottakat elbocsátják, és a helyi pártszervek működése is leáll. A kongresszuson a párt alapító okiratáról, a zászlóról és a pecsétről úgy határoztak, hogy a narancsos forradalomnak emléket állító múzeumnak, a Kijev-Mohila Akadémiának adják át megőrzésre. A kongresszus most egy bizottságot választott tagjai közül, aminek feladata a felhalmozott adósság kiegyenlítése és a párt vagyonának felszámolása.

Maga a párt vezetője, Viktor Juscsenko és legfőbb támogatói sem voltak jelen a szombati döntésnél. A kongresszust Szergej Bondarcsuk, a párt Politikai Bizottságának volt elnöke szervezte, aki pár héttel ezelőtt már megpróbálta kizáratni saját pártjából Juscsenkót, de végül a Mi Ukrajnánk párt tagjai kiálltak a volt elnök mellett és február 9-én, Bondarcsuknak kellett távozni a pártból. Bondarcsuk akkor azzal lépett fel Juscsenkó ellen, hogy a párt miatta veszítette el a 2012. októberi választásokat.

Irina Vannyikova, Juscsenko sajtótitkára szerint a párt feloszlatásáról született döntés illegitim, mivel a pártból Bondarcsukot korábban kizárták, s így jelenleg nem tagja a pártnak. A sajtótitkár úgy gondolja, hogy az Igazságügyi Minisztérium nem fogja törölni a párt bejegyzését. Bondarcsuk ellenben legitimnek tartja a döntést, ezt azzal indokolja, hogy a pártkongresszuson a megyei szervezetek kétharmada (29) részt vett – tudósított az Interfax hírügynökség.

Viktor Juscsenko még nem nyilatkozott a saját pártja feloszlatásával kapcsolatban.

Czézár Nikolett

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »