A videojátékok állnak a lövöldözések mögött

A connecticuti iskolai lövöldözés után állást foglalt az amerikai Nemzeti Fegyver Egyesület (National Rifle Association) múlt hét csütörtökön, számol be a Wired. A szervezetnek egy teljes hét állt rendelkezésére, hogy egy olyan válasszal álljon elő, mely tükrözi az Észak-amerikai fegyvertartás régóta húzódó ügyének összetettségét.

Az Egyesület szóvívője Wayne LaPierre a sajtótájékoztatón a lövöldözések és az országon belüli széleskörű fegyveres erőszakért a videojátékokat hibáztatta elsősorban. „A videojátékok egy olyan korrupt árnyék ipar részét képezik, mely nem csak eladja, hanem az emberek ellen is fordítja az erőszakot”- jelentette ki LaPierre.

A társulat a fegyvertartás problémás ügyét érdemben nem szándékozik megoldani. Ehelyett, a fegyveres erőszak megelőzését fegyveres őrök iskolákba állításában látja, vagyis fegyverre fegyverrel válaszol.

Varga-Tóth Tamás

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »