Hatalmas beruházásokba kezd a kormány

A kínai kormány 156 milliárd dolláros beruházási csomagot fogadott el még a múlt héten. Az összeg allokációja nem ismert, de a Wall Street Journal szerint elsősorban metróhálózatok, autópályák és repülőterek építésére szánják az összeget.

Ha mindez igaz, akkor a 2-3 éves mélypontokon lévő ipari fémekben – elsősorban a rézben – megindulhat a vételi kedv. A projektek okozta piaci öröm azonban meglátásunk szerint nem lesz hosszú távú, hiszen az ingatlanpiaci helyzet továbbra sem túl rózsás.

Annak ellenére sem, hogy a kínai bankszektor 111 milliárd dollárnyi új hitelt helyezet ki augusztusban a várt 95 milliárddal szemben.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Újra csökkent az európai alapkamat

Az Európai Központi Bank Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a három irányadó eurókamat szintjét. Az EKB 0,9 százalékos reál GDP-növekedést vár 2025-ben és 1,1 százalékosat 2026-ban.

Read More »