A tőzsdei forgalom világszerte a tavalyi karácsony óta nem látott mélypontokra süllyedt, a hazai parkett pedig életjelet is alig adott tegnap. A nyári uborkaszezonnál is kisebb tőzsdei érdeklődés a kivárás jele, a befektetők lélegzet visszafojtva várják a pénteken kezdődő Jackson Hole-i monetáris és gazdaságpolitikai konferenciát. Ez szerintünk pedig kiábrándulást hozhat, hiszen nem számítunk újabb monetáris expanzióra a Fedtől, szerintünk ezúttal az Európai Központi Bankon van a sor. Ha Mario Draghi konkrétabb utalást ad a várva várt perifériális államkötvény vásárlási programra, akkor részben ellensúlyozhatja a csalódást, melyet Bernanke szavai hozhatnak. Bár a többség tartást vár ma az MNB-től, a piac már rákészült a másik forgatókönyvre is. Ha tehát nem lesz monetáris lazítás, egy kis emelkedésre számíthatunk a kötvényhozamokban.
Amerika Equilor gazdaság jegybank Magyarország tőzsde USA
Friss hírek
Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól
A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.
Read More »Az infláció várhatóan nem fogja akadályozni az MNB kamatcsökkentéseit
Májusban az infláció 1,8 százalékra, a maginfláció 2,0 százalékra csökkent. Az áremelkedési ütem mérséklődése az élelmiszerek és az iparcikkek lassuló árdinamikájához köthető, amelyeket az erősebb forint dezinflációs hatása támogatott.
Read More »50 éves hőségrekord dőlt meg Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. A brit meteorológiai intézet előzetes kora esti adatai szerint szerdán ...
Read More »Mitől jó egy emeléstechnikai cég? – Top 3 vállalat Magyarországon, akik megfelelnek a kritériumoknak (x)
Az emeléstechnika számos iparágban nélkülözhetetlen, így például kiemelt szerepet kap az építkezéseken – például nagyméretű panelek mozgatásakor –, a gyártósorok mellett, a raktárakban és a logisztikai központokban is.
Read More »Az ínyvérzés okai és következményei (x)
Valószínűleg mi is tapasztaltuk már fogmosás közben a kellemetlen jelenséget – az ínyvérzést. A jelenség egy egyszerű kényelmetlenségnek tűnhet, ám komolyabb problémákra is utalhat.
Read More »Tévhitek a gerincsérvről (x)
Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.