Újabb szakot akkreditáltak a kolozsvári Sapientián

A Nemzetközi kapcsolatok és európai tanulmányok szak akkreditációjával immár 16-ra emelkedett a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem véglegesen akkreditált szakjainak száma.

Tonk Márton, a Sapientia kolozsvári karának dékánja elmondta: néhány nappal ezelőtt kapták kézhez a kolozsvári karhoz tartozó Nemzetközi kapcsolatok és európai tanulmányok szak akkreditációját rögzítő dokumentumot. Hozzátette: elképzelhető, hogy már az idén maguk rendezhetik meg e szak végzőseinek az államvizsgát.

Arról is beszámolt, hogy várhatóan 2013 őszére fejezik be a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem kolozsvári épületének a felépítését.

Kitekintő / Bukaresti Rádió

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »