Tőkeemelésre készül az ország egyik legnagyobb bankja?

A tegnapi napon elrontották a befektetők a vonalzóval rajzolt emelkedő árfolyam chartot a Bank of America részvényeiben. A piacon megjelent pletykák szerint tőkeemelést tervez a cég, amit a vezetőség azonnal cáfolt.

A pletyka hátterében az állt, hogy a múlt heti stressztesztek után a bankok osztalékemeléseket és részvisszavásárlásokat jelentett be, míg a Bank of America vezetősége nem jelzet semmi ilyet.

Az idei évben látott 71%-os emelkedés után óvatosabban nyúlnánk a buy gombhoz a jelenlegi szinteken és a január végén (7 dollár környékén) javasolt vételi pozíciókat is elkezdenénk zárogatni.    

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »