Drágábbak a hitelek, mint 2010-ben

A kamatvágással a román jegybank azt el tudta érni, hogy a hitelek decemberben olcsóbbá váltak az előző hónapokhoz képest, de a hitelkamatok szintje továbbra is magasabb, mint 2010 végén, írja a Ziarul Financiar. Elemzésük szerint ez azt jelenti, hogy a jegybank lépésére a piac nehézkesen reagál, tudósít a Manna.ro.

December végén a lakossági lejes hitelek átlagkamata elérte a 12,7 százalékot, ami 0,2 százalékponttal alacsonyabb a novemberinél a jegybank adatai szerint. Az egy évvel korábbinál azonban egy százalékponttal magasabb.

A hitelek decemberi árcsökkenését kizárólag a bankközi piac kamatainak folyamatos csökkenése váltotta ki, ami viszont a piacon elérhető bőséges likviditás eredménye.

A bankárok viszont nehezen mondanak le arról a nyereségsávról, amit a pénzügypiaci mutatókra (Robor vagy Euribor) számolnak rá, főként most, hogy többet költenek arra, hogy forrásokat vonjanak be az ügyfelektől.

Kitekintő / Manna.ro

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »