Saját rendőrséget akar Vajdaság

Aleksandar Jovanović, az újvidéki városi képviselő-testület elnöke hétfőn kijelentette, hogy a több éve tartó tolongás és sorbaállás az újvidéki rendőrség ügyfélszolgálatánál, még egy bizonyítéka annak, hogy Szerbiában a rendőrség decentralizációjára van szükség, írja a Beta.

A sajtóértekezleten Jovanović elmondta, hogy a rendőrség sokkal hatékonyabb lenne, ha a helyi önkormányzatoknak nagyobb hatáskörük lenne e területen, és ha Vajdaságnak saját rendőrsége lenne.

mlékeztetett rá, hogy az újvidéki és a környékbeli polgároknak már harmadik éve hosszú sorokban kell várakozniuk, hogy megkaphassák személyi okmányaikat. Megítélése szerint ezért nem az újvidéki rendőrfőnökség a felelős, amellyel egyébként a városi önkormányzat „kiválóan együttműködik”, hanem a szerb belügyminisztérium.

Kitekintő / Vajdaság Ma

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »