Borulhat az Orbán-kormány költségvetése

A hazai sajtóban egyre többen pedzegetik, hogy irányváltásra kényszerülhet a magyar kormány gazdaságpolitikája. Legutóbb aportfolio.hu vette górcső alá, hogy milyen intézkedésekre kényszerülhet a kabinet azt követően, hogy a vártnál sokkal lassabb növekedést produkált a magyar gazdaság a második negyedévben. A találgatások legfőbb iránya természetesen a költségvetés főbb számsorait érinti, és mivel ott egyre valószínűbb, hogy a bevételi oldal nem tartható, ezért valamilyen új típusú intézkedést kell eszközölnie a kormánynak. Erről egyébként a kormányfő is beszélt két hete a GDP adat publikálását követően, és akkor azt ígérte, hogy szeptemberben részletes intézkedéstervvel fog előállni a kabinet. A várható változtatásokat övező ötletek iránya az adórendszert érintik, hiszen elsősorban most bevételi oldalra kellhet koncentrálnia a költségvetési kiigazításnak. A nagy kérdés, hogy az idei év adóváltoztatásainak mi lesz a sorsa. Az elemzők egy része úgy látja, hogy az egykulcsos SZJA nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket és vagy valamilyen kiegészítő vagyonadóra, vagy a személyi jövedelem adó progresszív irányú átalakítására lehet mégiscsak szükség.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »