66-an indulnak a kirgíz elnökségért

Augusztus 15-én hétfőn a kirgíz Központi Választási Bizottság bejelentette, hogy 66 személy nyújotta be jelölését az elnöki pozicíóra – tudósított a RIA hírügynökség. A beadási határidő hétfő éjszaka járt le.

A tervek szerint október 30-án kerül sor az elnökválasztásra, ami Kurmanbek Bakijev elnök tavaly áprilisi megdöntése óta az új hatalom legitimizációjának következő lépcsőfoka. A jelenlegi államfő Roza Otunbajeva átmeneti elnök, akinek ezen év december 31.-én jár le a megbízatása.

A választási bizottság szóvivője elmondta, hogy az elnökjelölteknek augusztus 25.-ig van idejük összegyűjteni a 100.000 szom (500.000 Ft) összegű letétet, és legalább 30.000 támogató aláírást. Ezen kívül, a jelölteknek vizsgázniuk kell az államnyelvből, és bizonyítaniuk, hogy legalább 15 éve Kirgizisztán állampolgárai. Ezután kezdődik a választási kampány, amely október 29.-ig tart majd.

Tóth I. Dávid

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »