Az Állami zászló napja Abháziában

Július 23-án szombaton ünnepelték a Grúziától elszakadt és Oroszország által elismert kaukázusi miniállamban az „Állami zászló napját”. Az Abház Köztársaság jelenlegi állami zászlóját 1992. július 23-án fogadta el a köztársaság Legfelsőbb Tanácsa Szuhumiban, az abház fővárosban.

Szergej Bagaps, a 2011 májusában elhunyt abház elnök 2005. június 3-án írta alá „Az emlék- és ünnepnapok az Abház Köztársaságban” törvény megváltoztatásáról és kiegészítéséről szóló rendeletet, amely július 23-át az abház állami zászló napjává nyilvánította.

„Mi mindannyian emlékszünk milyen körülmények között sikerült elfogadni az Abház Köztársaság állami szimbólumait, ahogy ennek ellenálltak a grúz hatóságok és támogatóik a köztársaság Legfelsőbb Tanácsában. Az állami címer és zászló elfogadása az abház nép nemzeti-felszabadító mozgalmának egyik legfontosabb lépcsőfoka volt” – írja köszöntőjében Alekszandr Ankvab, Abházia megbízott elnöke.

Ankvab biztos benne, hogy a közeljövőben az ország zászlója az ENSZ és egyéb nemzetközi szervezetek székhelye előtt fog lobogni a többi zászló sorában.

Tóth I. Dávid

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »