Törökország uniós csatlakozását sürgette a német külügyminiszter

Guido Westerwelle a Die Welt című lapnak adott, és az újság hétfői számában megjelent interjújában annak a nézetének adott hangot, hogy a jelenlegi helyzet mindkét félnek árt. A külügyminiszter arra utalt, hogy immár több mint egy éve megszakadtak a csatlakozási tárgyalások Ankara és Brüsszel között, és az unió részéről csakis homályos nyilatkozatok hangzottak el.

Törökország joggal számít arra, hogy egy olyan tárgyalási folyamat részese lesz, amelynek sikere esetén az Európai Unió tagállama lehet – szögezte le a külügyminiszter.

MTI

Friss hírek

Újra csökkent az európai alapkamat

Az Európai Központi Bank Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a három irányadó eurókamat szintjét. Az EKB 0,9 százalékos reál GDP-növekedést vár 2025-ben és 1,1 százalékosat 2026-ban.

Read More »