Chile és Vietnam szorosabbra fonja az együttműködést

A két ország a novemberben Hawaiin tartandó, Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) következő csúcstalálkozóján írja alá a szabadkereskedelmi egyezményt, írja a La Tercera.

Az egyezmény megkötését a vietnami Kereskedelmi Minisztérium jelentette be egy közleményében.

A két állam már 2006-ban megkezdte egy esetleges Szabadkereskedelmi Egyezmény megkötésének előkészítését. A tárgyalások során világossá vált, hogy a két ország célja a szerződéssel az, hogy a megállapodás a két állam közti kereskedelem legalább 80%-át foglalja magában.

2010-ben Chile és Vietnam közti kereskedelem értéke meghaladta a 329 milliárd dollárt is.

Sándor Nóra

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »