MOL: keserédes horvát nyár

Fokozódik a feszültég a horvát pénzügyi felügyelet és a MOL között, miután az előbbi büntető eljárást indított a magyar vállalat, illetve annak „felelős személyei” ellen, piaci befolyásolás vádjával, ami az INA részvények decemberi felvásárlásánál történt a hatóság közleménye szerint. A HANFA, horvát felügyelet tegnap határozatlan időre meghosszabbította az INA részvények kereskedésének felfüggesztését, szintén piaci befolyásolásra hivatkozva. A közlemény nem részletezi, hogy pontosan milyen vádat emel a Mol ellen, a kiadott nyilatkozat annyit hangsúlyoz, hogy a piacbefolyásolás 1-től 5 évig terjedő börtönbüntetést von maga után, míg a csalásért 1-től 8 évig terjedő börtönbüntetés szabható ki. Korábban is súlyosbodtak már a feszültségek a horvát szervek és a magyar társaság között, miután a kormány által delegált INA felügyelő bizottsági tag szerint felül kell vizsgálni azt a szerződést, amely alapján szerzett tulajdon többséget a magyar vállalat a horvát cégben még 2009-ben. A horvát kormány ráadásul egy vizsgálatot is kezdeményezett a MOL menedzsment jogainak gyakorlásával kapcsolatban. Egyelőre nem gondolnánk, hogy a MOL részesedése az INA-ban veszélybe kerülne, inkább csak politikai csatározásokról van szó, amit részben a közelgő választások miatt erőltet a horvát fél, ugyanakkor negatív hír, hogy a konfliktus eszkalálódhat, és várhatóak is még további fejlemények.

Equilor

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »