Zártkörű tőkeemelést hajt végre az ÖMV, amelynek keretében mintegy 900 millió eurót emelhet be. A cég közleménye szerint a felügyelőtanácsa jóváhagyta a tőkeemelést, már csak a pénzügyi felügyelet engedélyére van szükség. A vállalat több mint 27 millió új részvényt bocsát ki (a jelenlegi részvényesek 11 részvény után jegyezhetnek egy újat) papíronként 33 eurós ajánlati áron. A részvénykibocsátás értéke a jelenlegi alaptőke 9.09%-nak fog megfelelni. A mostani tőkeemelésre azért lehet szüksége az osztrák olaj- és gázipari vállalatnak, hogy fedezni tudja a dél-kelet európai és közel-keleti terjeszkedést. Mint ismeretes legutóbb a török piac felé nyitott az ÖMV, ahol tavaly vásárolta meg a török Petrol Ofisi 54,17%-át, de a tulajdonhányadát azóta jelentősen növelte, jelenleg a török cég mintegy 96,98%-át birtokolja. Tavaly 1 milliárd eurójába került az osztrákoknak a tranzakció, s piaci hírek szerint ennek idei folytatása csak még drágább lehetett, mindez komoly költségeket ró az ÖMV-re. De azt sem szabad elfelejteni, hogy a török piac hatalmas növekedési potenciállal rendelkezik, és a Petrol Ofisinak köszönhetően a finomítói hálózatát is bővíthetik az osztrákok.
Ausztria Equilor Európa gazdaság olaj omv Törökország
Friss hírek
Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól
A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.
Read More »Az infláció várhatóan nem fogja akadályozni az MNB kamatcsökkentéseit
Májusban az infláció 1,8 százalékra, a maginfláció 2,0 százalékra csökkent. Az áremelkedési ütem mérséklődése az élelmiszerek és az iparcikkek lassuló árdinamikájához köthető, amelyeket az erősebb forint dezinflációs hatása támogatott.
Read More »50 éves hőségrekord dőlt meg Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. A brit meteorológiai intézet előzetes kora esti adatai szerint szerdán ...
Read More »Az ínyvérzés okai és következményei (x)
Valószínűleg mi is tapasztaltuk már fogmosás közben a kellemetlen jelenséget – az ínyvérzést. A jelenség egy egyszerű kényelmetlenségnek tűnhet, ám komolyabb problémákra is utalhat.
Read More »Tévhitek a gerincsérvről (x)
Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.
Read More »Új NATO parancsnokot kap Európa
Távozik posztjáról Christopher Donahue tábornok, az Egyesült Államok szárazföldi hadseregének európai és afrikai parancsnoka, aki egyúttal a NATO szárazföldi erőinek parancsnoka is volt.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.