Példa nélküli összefogás a Mária Út kiépítéséért

Egy év alatt több mint 500 km olyan utat szeretnének kiépíteni, amelyek a forgalmas útvonalaktól távol esnek, feltárják Székelyföld szépségeit, emellett pedig biztonságosak is a zarándokok számára.

A Mária Út kiépítésének fontosságáról, a munkálatok menetéről és az ügy érdekében történt összefogásról tartottak sajtótájékoztatót pénteken a Hargita megyei tanács, a Caritas, a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás és a Csíkszéki Erdélyi Kárpát-Egyesület képviselői.

Jó részt venni a Kárpát-medencei nagy összefogásban – fogalmazott pénteken Borboly Csaba megyeitanács-elnök a Mária Út kiépítésével kapcsolatban, azt hangsúlyozva, „politika fölötti összefogásnak lehetünk tanúi, hiszen mindenki támogatja és kiemelt szerepet tulajdonít a Mária Út kiépítésének”. A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás elnöke, Birtalan József elmondta, 13 helyi önkormányzat fogott össze és támogatja a Mária Út kiépítését, a társulás keretében pedig Molnár Sándor koordinátor fogja össze a Mária Úttal kapcsolatos tennivalókat. Péterfi Attila Csongor, a Gyulafehérvári Caritas Gazdasági Ágazatának igazgatója hangsúlyozta, fontos, hogy a Mária Út közüggyé váljon, és az önkormányzatok, egyházak, civil szervezetek és vállalkozók magukénak vallják és támogassák kiépítését.

Tavaly meghatározták az út erdélyi gerincvonalát, idén már az út konkrét kiépítése a feladat. A székelyföldi koordinációs irodában a Hargita, Kovászna és Maros megyei tennivalókat fogják egybe. A székelyföldi szakasz kiépítésének érdekében pénteken együttműködési szerződést írt alá a Gyulafehérvári Caritas és a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás képviseletében Péterfi Attila és Birtalan József.

Egy év alatt több mint 500 km olyan utat szeretnének kiépíteni, amelyek a forgalmas útvonalaktól távol esnek, feltárják Székelyföld szépségeit, emellett pedig biztonságosak is a zarándokok számára. Az útvonalak honismereti jellegét szintén fontosnak tartják, ezért a gerincútvonaltól távolabb eső, eldugott településeket is igyekeznek bekapcsolni a programba. A rég használt zarándokutakat, például a Gyimesekből vagy Kászonokból Csíksomlyóra vezető hagyományos útvonalakat szeretnék újraéleszteni, de megtalálták a Szentegyházáról egykor Csíkba vezető, mára feledésbe merült útvonal nyomát is, és a Mária Utat ezen kívánják kiépíteni. Szabó Károly, a Csíkszéki Erdélyi Kárpát-Egyesület elnöke szerint a csíkszéki szakosztálynak a Tolvajos- tetőtől, illetve Karcfalvától Csíksomlyóig vezető útvonalat kell festéssel kijelölni.

A program koordinátora, Molnár Sándor azt mondta, olyan összefogást tapasztalt, amely reményt ad arra, hogy egy év alatt sikerül kiépíteni a több mint 500 kilométeres útvonalat.

A Mariazellből Csíksomlyóig vezető Mária Útnak lesz egy északi és egy déli főútja, az elágazások pedig behálózzák az egész Kárpátmedencét, hogy zarándokutak kössék össze a spirituális szempontból fontos helyeket.

Kitekintő / Erdély Ma / Hargita Népe

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »