Meglepetést okozott a legnagyobb lengyel hitelintézet

A piac által vártakhoz képest némileg kisebb osztalék javaslatot tett Lengyelország legnagyobb hitelintézete, a PKO. E szerint a papíronkénti osztalék 1, 1 zloty lehet, míg a konszenzus 1, 4 zlotyt várt. Ez így sem tekinthető rossz osztalékhozamnak, hiszen a tegnapi záróárral számolt hozam 2, 4 százalék, körülbelül kétszer akkora, mint az OTP által fizetett osztalék utáni hozam (ami körülbelül 1, 2 százalék). Összesen 1, 38 milliárd zlotyt különít el a PKO a kifizetésre.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »