Nem veszélyes a radioaktív jódot tartalmazó birkatej

A szlovák Közegészségügyi Hivatal tájékoztatása szerint Besztercebánya megyében a normálistól magasabb radioaktivitást mértek nyers birkatejben. A tej fogyasztása ugyanakkor semmilyen veszélyt nem jelent.

A Közegészségügyi Hivatal szerint április 12-ig  két mintában mutatták ki a normálistól magasabb értékeket.

A hivatal képviselői ugyanakkor állítják, a mért számok nem lépik túl a megengedett szintet, ezért a tej nem veszélyes az emberek számára. A radioaktív jód úgy kerülhetett a tejbe, hogy az állatokat a friss füvön legeltették. A tehéntejben egyelőre nem találtak radioaktív jódot.

„A mért érték nem befolyásolja a tej minőségét. Semmilyen kárt nem jelent az egészségre nézve, a tejet és az abból készült termékeket fogyaszthatja mindenki, a gyerekek is” – foglalta össze Gabriel Šimko országos tiszti főorvos.

A szakember állítása szerint a mért értékek összefüggenek a fukusimai atomerőműben történt balesettel.

Kitekintő / Bumm.sk

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »