Lopják az aradi Szabadság-szobrot

Ismeretlen tettesek lelopták a Szabadság-szoborról a diadémot és a tőrt a hátsó részről. Hogy ez politikai indíttatású akció – az elmúlt napokban egyre több magyarellenes támadást intéznek ellenzéki pártok –, vagy fémtolvajok műve, egyelőre nem tudni.

Bognár Levente alpolgármester a Nyugati Jelennek elmondta, a rendőrség nyomozást indított ismeretlen tettes ellen, ezzel azonban a gondok még nem oldódtak meg, mert vissza kellene szerelni a téren a régebben elromlott térfigyelő kamerát. „Többször is szorgalmaztam a kamera visszaállítását, és nem csupán a Megbékélés Parkjához, de egyelőre eredménytelenül” – tette hozzá az alpolgármester.

Nyugati Jelen

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »