Helsinkiben járt az amerikai alelnök

Az Egyesült Államok alelnöke Joe Biden hétfőn Finnországban tette tiszteletét, hogy találkozzon a finn diplomácia vezetőivel. Az alelnök először Tarja Halonen köztársasági elnökkel, később pedig Mari Kiviniemi kormányfővel ült tárgyalóasztalhoz.

Az alelnök köszönetét fejezte ki az ország számára a békefenntartó feladatok ellátásáért a közel-keleti régióban, illetve elismerően szólt a jelenlegi Afganisztánban tett erőfeszítésekről is. Finnország jelenleg kétszáz katonát állomásoztat a térségben NATO-parancsnokság alatt.

Tarja Halonen elmondása szerint az amerikai vezetővel a jelenlegi észak-afrikai helyzetről is tárgyaltak, ám ennél többet nem árult el a finn államfő.

Biden a finnországi látogatása után Moszkvába utazott, ahol jelenleg az orosz vezetőkkel a WTO-ba való orosz belépésről tárgyalnak. Az alelnök pénteken Moszkvából Moldovába repül majd tovább.

Takács Zsuzsanna

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »