Most még úgy tűnik, megúszták a devizahitelesek

Megállapodott tegnap a kormány a bankszövetséggel az adósmentő csomag első részleteivel kapcsolatban. A főbb pontok közé tartozik, hogy fixálnák a CHF/HUF-ot 180-as árfolyamon, míg az EURUSD 250, a JPYHUF pedig 200 forinton lenne rögzítve – önkéntes alapon. Az nemzeti eszközkezelő intézet a tervek szerint megvásárolná a bajba jutott adósok lakásait és utána újba bérbe adná azokat a korábbi tulajdonosaiknak, így elkerülhetnék az ingatlanok erőteljes áresését és szociális kérdéseket is megoldanának egyidejűleg.

Lényeges momentum, hogy a bankadó nem képezi részét a jelenlegi megállapodásnak, így továbbra is kockázatot jelent, hogy pontosan mikor fog kifutni a 2010-ben bevezetett többlet teher. A (tegnapi) hír enyhén negatív az OTP-re és az FHB-ra.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »