Soha nem volt még ilyen gyenge a román lej

Történelmi mélypontra süllyedt hétfőn a lej árfolyama, a Román Nemzeti Bank által közölt árfolyam szerint egy euró 4,6495 lejt ért – legutóbb 2012 júniusában volt hasonlóan gyenge a lej, amikor Traian Basescu akkori államfő felfüggesztése okozott bizonytalanságot és politikai válságot az országban.

A lej/euró átváltási arány múlt hét szerdán haladta meg először a lélektaninak tekintett 4,6-os értéket, csütörtökön 4,6267-re, majd pénteken 4,6390-re emelkedett, és hétfőn haladta meg a több mint öt éve jegyzett 4,6397-es csúcsértéket – tájékoztatott a Mediafax hírügynökség.

 

EUR_RON_chart_mod

A hírügynökség által megszólaltatott szakértő szerint a lej gyengülése egyfelől a pénzügyi szabályozások változásával társuló bizonytalansággal, másfelől a jegybank múlt heti bejelentéseivel állhat összefüggésben. A román jegybank jelentősen megemelte az idei inflációs előrejelzését csütörtökön: míg augusztusban még csak 1,9 százalékos inflációval számolt, most már 2,7 százalékos éves inflációs valószínűsít.

Az év első felében 4,5 lejes érték körül mozgott az euró árfolyama, a kormány a 2017-es év költségvetésében 4,46 lejes euró-árfolyammal számolt.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

Szünetet tart a vámháború

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.

Read More »
bergsystem.hu

Milyen anyagból éri meg ablakot választani? (x)

Amikor az otthonteremtés során oda jutunk, hogy nyílászárókat kell választani – legyen szó akár új építésű ingatlanról, akár egy régi felújításáról –, akkor bizony számtalan szempontot figyelembe kell venni. A pénzügyi tartalékok ilyenkor mindig rohamtempóban fogynak, ugyanakkor ha van valami, amin szigorúan tilos spórolni, az a nyílászáró lesz.

Read More »