Rengetegen költöztek el New Yorkból a járvány idején

Az Egyesült Államok legnagyobb városa, New York elveszítette lakossága több mint 5 százalékát, 468 ezer embert 2020 áprilisa és 2022 júliusa között – derül ki az amerikai adatnyilvántartó hivatal (US Census Bureau) új összegzéséből. Ennél is nagyobb mértékben csökkent Kaliforniában San Francisco lakossága, amelyet a járvány idején polgárainak 7,5 százaléka hagyott ott.

A 2022 júliusi felmérés szerint a nagymértékű lakosságvesztés ellenére New York továbbra is messze a legnépesebb amerikai város mintegy 8,3 millió lakossal. Második helyen Los Angeles áll 3,8 millió, a harmadikon pedig Chicago 2,6 milliós népességgel. Mindkét város veszített lakosságából 2020 tavasza óta, de ez a hivatalos adatok szerint nem érte el a 100 ezret.

Az Egyesült Államok öt legnagyobb településének listáján még szerepel a Texas állambeli Houston, ahol 2022 júliusában 2,3 millió ember élt, ami azt jelenti, hogy a járvány első évében elveszített lakosságát 2022 közepére vissza tudta szerezni. Az Egyesült Államok ötödik legnagyobb városa az Arizona állambeli Phoenix több mint 1,6 millió lakossal.

A nagyvárosok lakosságvesztése a járvány első éveiben volt a legnagyobb – derül ki az szövetségi adatnyilvántartó összegzéséből.

Az Egyesült Államok szövetségi államai közül a legtöbben Floridát veszik célba új lakóhelyként: az ország délkeleti, óceánparti államába a járvány kezdete óta 655 ezer ember költözött át az ország különböző részeiből. A floridai közlekedési hivatal szerint 124 ezren New York-i rendszámtáblájukat cserélték le az új lakóhelyüknek megfelelőre.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »