Montanában teljesen betiltják a TikTokot

Montana lesz az első amerikai állam, amely betiltja a TikTokot. Az állam tavaly decemberben tiltotta be a videómegosztó alkalmazást a kormányzati eszközökön – nos, az új törvény mindenkit érint.

A kínai tulajdonú médiaóriás, a TikTok világszerte a hatóságok kereszttüzébe került, mivel fennáll annak a kockázata, hogy a felhasználói adatok a kínai kormányhoz kerülhetnek. A TikTok tulajdonosa, a ByteDance többször is tagadta ezt a vádat.

A törvény tiltani fogja, hogy az alkalmazásboltok árulják a TikTokot, azt viszont engedélyezi, hogy azok, akik már használják az applikációt, továbbra is így tegyenek. A jogszabályt január 1-jével léptetik életbe.

https://www.instagram.com/p/CsYMOp6xEaA/
  • Kapcsolódó cikkeink:

Leválasztják a TikTokról az amerikai képviselőket

Az EB is letiltotta a TikTok használatát

Forrás: BBC / Instagram

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »