A leggazdagabb 1% már a teljes társadalmi vagyon 32%-át birtokolja

Az alacsonyabb jövedelmű fogyasztókra már évek óta nyomás nehezedik, de úgy tűnik, a koronavírus-járvány csak tovább fokozta a jövedelmi viszonyok különbségét, az Egyesült Államokban a felső 1% vagyonának aránya tovább emelkedett.

Míg 2003-ban egy nagyobb csökkenés után ideiglenesen „csak” az összvagyon 25%-át birtokolta a társadalom leggazdagabb 1%-a, a Covid előtt ez a mutató már 30% környékén járt, majd a járvány lecsengésével (és persze a tőzsdei árfolyamok felépülésével) az arány már 32% fölé nőtt a legfrissebb rendelkezésre álló Fed-adatok szerint.

Az elmúlt 22 évet vizsgáló grafikont tekintve nagyon úgy tűnik, hogy minden csökkenést csak egy még nagyobb emelkedő hullám követ, így a teljes vagyon több év távlatában mindig tovább koncentrálódik.

https://www.instagram.com/p/Cri984XgdDB/

Forrás: CNBC – Chart of the day

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »