Jelentősen csökkent az EU földgázfogyasztása

Az EU földgázfogyasztása 17,7 százalékkal csökkent a 2022 augusztusa és 2023 márciusa közötti időszakban az elmúlt öt év azonos időszakában mért átlagos gázfogyasztáshoz képest – derül ki az uniós statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán ismertetett adataiból.

A gázfogyasztás csökkenése a gázfelhasználás iránti kereslet visszaszorítását célzó uniós intézkedéseknek köszönhető. Ezek célja, hogy az EU függetlenedjen az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól. A REPowerEU nevű terv részét képező intézkedés a gázfogyasztás 15 százalékos csökkentését tűzte ki a 2022 augusztusa és 2023 márciusa közötti időszakra az előző öt egymást követő év azonos időszakának átlagához képest.

Az Eurostat adatai azt jelzik, hogy az uniós országok többsége elérte a gázfogyasztás 15 százalékos csökkentésének célját. Volt azonban néhány ország, amely nem, sőt  az egyik tagországban még nőtt is a gázfogyasztás a vizsgált időszakban.

Forrás: Eurostat

A gázfogyasztás a tervezettnél kisebb mértékben csökkent Szlovákiában (-1,0 százalék), Spanyolországban (-10,8 százalék), Lengyelországban (-12,5 százalék), Szlovéniában (-13,8 százalék) és Belgiumban (-14,5 százalék). Eközben Málta, amely a legkisebb gázfogyasztó az EU országok között, 12,7 százalékkal növelte gázfogyasztását 2022 augusztusa és 2023 márciusa között az elmúlt öt év azonos időszakának az átlagához viszonyítva.

Az Eurostat kimutatása szerint a gázfogyasztás a legnagyobb mértékben Finnországban (-55,7 százalék), Litvániában (-40,5 százalék) és Svédországban (-37,2 százalék) esett vissza.

Forrás: MTI / Eurostat

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »