Amerikában is megszűnt a Covid-veszélyhelyzet

Az Egyesült Államokban hivatalosan is véget ért a koronavírus-járvány miatt 2020. márciusában kihirdetett országos veszélyhelyzet, miután Joe Biden elnök aláírta az erről szóló törvényt.

Az elnöki hivatal egymondatos keddi közleménye szerint a jogszabály törvényerőre emelése megszünteti a Covid-19-világjárványhoz kapcsolódó veszélyhelyzeti intézkedéseket. A közegészségügyi veszélyhelyzet május 11-én veszíti érvényét az Egyesült Államokban.

Joe Biden nem értett egyet a kongresszus határozatával, de miután a képviselőház után a szenátus is elfogadta azt, nem fog vétót emelni. A kongresszus 435 tagú alsóháza februárban szavazott a republikánus többség által beterjesztett jogszabályról, és ezt csaknem kétszáz demokrata párti képviselő utasította el.

Az országos veszélyhelyzet olyan jogosítványokat adott a kormányzat kezébe, amelyek megkönnyítették a járvány elleni intézkedések meghozatalát, a mindennapi életben viszont kevéssé éreztette hatását az elmúlt hónapokban.

Az Egyesült Államokban 2020. január 30-án kihirdetett közegészségügyi veszélyhelyzetet az akkori elnök, Donald Trump hirdette ki, majd 2020. márciusában az országos veszélyhelyzetet is bevezették.

A Covid-19 világjárványnak a hivatalos adatok szerint több mint 1,13 millió halálos áldozata volt az USA-ban.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »