11 év alatt közel hét százalékkal csökkent Szerbia lakossága

Szerbia lakossága az utóbbi tizenegy évben 6,9 százalékkal, lélekszámot tekintve majdnem félmillióval csökkent – közölte a szerbiai statisztikai hivatal az októberben végzett népszámlálás előzetes eredményeit ismertetve szerdán Belgrádban.

Míg 2011-ben a nyugat-balkáni országnak 7 186 862 lakosa volt, addig a legfrissebb adatok szerint ez a szám mára 495 975-tel csökkent, vagyis most Szerbiában 6 690 887-en élnek. A szerdán bemutatott adatok szerint az ország minden régiójában csökkent a lakosság száma, kivéve a főváros térségét, ahol 1,6 százalékkal nőtt. 2011-ben a Szerbiában élő magyarok száma 253 899 volt, a becslések szerint ez a szám mára kétszázezer alá csökkent.

A statisztikai hivatal azt is közölte, hogy az előzetes eredmények az adatok további feldolgozása során némileg módosulhatnak, a végleges eredményeket pedig 2023 áprilisa és 2024 júniusa között fokozatosan hozzák majd nyilvánosságra.

Forrás: MTI

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »