Az új svéd kormány megszüntette a környezetvédelmi minisztériumot

Svédország új jobboldali kormánya az ellenzék által „pusztítónak” titulált lépésre szánta el magát: megszüntette a környezetvédelmi minisztériumot.

A tárca – amely korábban önálló, magas szintű minisztérium volt és amelynek egy minisztere volt a kabinetben – mostantól egy másik minisztérium részeként fog működni.

Ulf Kristersson kormányfő kedden mutatta be új kabinetjét, és bár nevezett ki éghajlat- és környezetvédelmi minisztert – a 26 éves Romina Pourmokhtari liberális képviselőt -, ő a kereszténydemokrata Ebba Busch, az új energiaügyi, üzleti és ipari miniszter alatt fog dolgozni, nem pedig saját tárcát vezetni.

Az ellenzék politikusai rámutattak: 35 év óta először fordul elő, hogy Svédországnak nem lesz külön környezetvédelmi minisztériuma.

Bár a svéd kormány múlt héten bemutatott új programjában a környezetvédelem szerepel a hét legfontosabb terület között, amelyekkel a kabinet első évében foglalkozni kell, számos kezdeményezés az energiaválság túlélését szolgálja.

A 62 oldalas dokumentumban felvázolt politikai menetrendben Svédország kötelezettséget vállalt arra, hogy teljesíti a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére vonatkozó jelenlegi nemzeti és nemzetközi célokat. A kormány emellett több pénzt különített el az atomenergiára – 36 milliárd eurós hitelgaranciát nyújtva új atomerőművek építésére -, továbbá olyan szabályok bevezetését is tervezi, amelyek megnehezítik a meglévő atomerőművek leállítását.

  • Kapcsolódó cikkünk:

Forrás: Euronews

Hozzászólások ()

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »