Los Angelesben nem jelentettek covid miatti halálesetet vasárnap

Vasárnap nem jelentettek egyetlen, a koronavírussal összefüggő halálesetet sem Los Angeles megyében, ami a pandémia által korábban erősen sújtott térség esetében jelentős előrelépés a járvány visszaszorítása felé – értékelte hétfőn az amerikai sajtó.

A Kalifornia államban található Los Angeles megye 10 millió lakosával az Egyesült Államok legsűrűbben lakott közigazgatási területe. A Covid-19 járvány kezdete óta 1,2 millió fertőzéses esetet, és 23 915 Covid-19-hez köthető halálesetet regisztráltak a megyében, ahol leginkább decemberben és januárban tombolt a járvány. Volt időszak, amikor olyan magas szintre emelkedett a kórházak terheltsége, hogy arra utasították a mentőszolgálat szakembereit: néhány, alacsony túlélési eséllyel rendelkező beteget ne szállítsanak be az intézményekbe.

Vasárnap a megye 313 új megbetegedésről számolt be és szombatig 390 lakost ápoltak kórházban a koronavírussal összefüggésben. Ez körülbelül 16 százalékos visszaesést jelent az előző két héthez képest. A hivatalos adatok szerint a megye lakosainak 46,8 százaléka kapott már legalább egy adag oltást, 31,5 százalékuknak pedig a védettséghez szükséges összes vakcinát beadták. Szakértők szerint az ott lakók vakcinákkal szembeni bizalmának köszönhető, hogy a megyében nem alakult ki újabb fertőzési hullám, mint ahogy az néhány más államban tapasztalható volt.

  • Ez is érdekes lehet:

A közegészségügyi tisztviselők szombati beszámolója szerint – az új fertőzöttek tekintetében – Los Angeles megyében az elmúlt héten mérték az eddigi legalacsonyabb számokat. A tesztelt lakosok körében a fertőzöttek száma mindössze 0,7, szombaton pedig csak 0,6 százalék volt. Szakemberek szerint Los Angeles megye a mostani adatok tekintetében hamarosan az úgynevezett sárga szintbe léphet, amely Kalifornia állam újranyitási rendszerének enyhébb szintje. Ez azt jelenti, hogy például azoknak a vállalkozásoknak is engedélyezhetik az újranyitást, amelyek beltérben szolgálják ki az ügyfeleiket. Ennek feltétele, hogy a megye 100 000 emberre vetítve kevesebb mint 2 új fertőzöttet regisztráljon naponta. Az elmúlt héten ez a mutató 1,9 volt.

A New York Times című napilap hétfői cikkében arról ír, hogy bár az Egyesült Államok felnőtt lakosságának több mint felét beoltották legalább egy adag vakcinával, a napi oltási arány csökken, és a szakemberek szerint az úgynevezett nyájimmunitás egyelőre nem érhető el. Úgy fogalmaznak, hogy a vírus valószínűleg „kezelhető fenyegetéssé” válik, amely az Egyesült Államokban még évekig jelen lehet, de sokkal kisebb esetszámban, mint most.

A lapnak nyilatkozó szakemberek szerint a jövő szempontjából meghatározó, hogy az ország és a világ mekkora részét oltják be, és hogyan változik a koronavírus. „Nem valószínű, hogy a vírus elmúlik, de mindent elkövetünk, hogy lehetőleg egy enyhe fertőzéssé váljon” – mondta Rustom Antia, az atlantai Emory Egyetem biológusa.

Ashish Jha, a Rhode Island államban található Brown Egyetem Egészségügyi Iskolájának dékánja a CNN amerikai hírtelevízióban hétfőn arról beszélt: „nem lenne szerencsés”, ha az Egyesült Államokban nem alakulna ki a nyájimmunitás, ugyanakkor az emberek visszatérhetnek a pandémia előtti életükhöz, ha tovább csökken az esetek száma. „Az izraeli tapasztalatok is azt mutatják, hogy amikor a lakosság mintegy 50-55 százalékát beoltották az új esetek száma zuhanni kezdett” – fogalmazott a szakember.
https://www.instagram.com/p/COal67JgiG1/

Forrás: MTI/Instagram/Kitekintő

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »